Sławomir Wierzbicki

Serwis Samochodów Osobowych w Warszawie

Naprawy bieżące i okresowe

Zapoznaj się z naszą ofertą

Serwis Klimatyzacji samochodowej

klimatyzacja

Nieszczelność klimatyzacji lub niedobór czynnika chłodniczego mogą się przyczynić do znacznego zwiększenia kosztów eksploatacji i drogimi naprawami. Dlatego zachęcamy do konserwacji klimatyzacji i regularnych jej przeglądów.

Zaleca się uzupełnianie czynnika chłodzącego w klimatyzacji, jednak ważne jest również okresowe sprawdzenie szczelności układu oraz odgrzybienie.

Czasami powyższe zabiegi już nie wystarczą, ponieważ czynnik chłodzący zawiera zbyt dużo wody. Wtedy należy całkowicie go wymienić.

Zasadniczym elementem, o którym nie wolno zapominać jest filtr kabinowy. 

Wymiany jego należy dokonywać przynajmniej raz do roku. Filtr ten pochłania najróżniejsze substancje zagrażające naszemu zdrowiu, począwszy od pyłków roślin i grzybów, a skończywszy na drobinach asfaltu, kurzu i pyle. Dlatego tak ważne jest dbanie i przestrzeganie terminu jego wymiany. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko powstania reakcji alergicznych oraz podrażnienia układu oddechowego i błon śluzowych.

Przestrzeganie zasad i terminów przeglądów klimatyzacji zapewnia nam nie tylko zmniejszenie kosztów naprawy, ale również czyste powietrze w samochodzie.

 

Witryna do działania potrzebuje plików cookies informacje o ciasteczkach